DotekyVina.cz
3 tipy na akce, které vám zkrátí čekání na vinobraní | Doteky vína

3 tipy na akce, které vám zkrátí čekání na vinobraní

Sezóna vína je v plném proudu a trvat bude ještě nějakou dobu. Pokud jste tedy dosud nikde nebyli, nezoufejte. Času máte ještě dost. Máme pro vás 3 tipy, kde si na užít skvělou atmosféru i vynikající víno.

Vinobraní je vždycky velká událost. Spojená je s ním zejména Morava a její vinařské oblasti, ale ani Čechy nezůstávají pozadu. Ať už se rozhodnete jet kamkoliv, užijete si skvělou atmosféru a bohatý program, který provází každé vinobraní. Jen nezapomínejte na to, že nehodu pod vlivem alkoholu vám povinné ručení nekryje, tak za volant po degustaci vín nesedejte. Než ale nastane to pravé vinobraní, zkraťte si čekání na některé z vinařských akcí.

Tour de vinohrad v Mikulčicích

Vydejte se na kole poznávat sklepy a sklepní uličky Mikulčic. Zážitkový cyklovýlet je spojený s degustací nejen vín, ale také sirupů, vinných specialit a hroznů v rodinném vinařství Bartoník. V doprovodu certifikovaného průvodce objevíte turistům neznámé viniční tratě, navštívíte vinařsko-vinohradnické muzeum v Mikulčicích a nakonec si vychutnáte špičková vína. Tour de vinohrad můžete podniknout každý prázdninový čtvrtek.

Svatovavřinecké otevřené sklepy v Bořeticích

První srpnovou sobotu se vydejte do Bořetic, a to do sklepní lokality Kraví hora. Čeká na vás večer plný zábavy a dobrého vína. V ceně vstupenky, která při zakoupení na místě stojí 900 Kč, je mimo jiné sklenička a volná degustace u vinaře. Navíc tam můžete strávit i hezkou noc – akce probíhá v areálu letiště u Kraví hory, kde je možnost stanování.

TIP: Jedete na vinobraní jako vinař? Pokud budete víno převážet v přívěsném vozíku, nezapomeňte si sjednat povinné ručení na přívěsný vozík.

Mělnické vinobraní

Mělnické vinobraní se letos bude konat 17. až 19. září. Tento víkend bude v Mělníku ve znamení řemeslných stánků, jídla, degustace, historického průvodu a spousty dalších atrakcí. Součástí slavnosti vína je i pouliční umění a nejrůznější workshopy. A jelikož se koná až v září, můžete se těšit i na vynikající burčák. Na degustačním dvoře vám someliér ze spolku Mělnický košt představí lokální vína a na vlastní chuťové buňky si budete moci ověřit, jak se snoubí s delikatesami z celého světa.

Foto: Unsplash.comSdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: