DotekyVina.cz
Jak to vypadá když víno teče proudem | Doteky vína

Jak to vypadá když víno teče proudem

V portugalském Levira došlo k neobvyklému incidentu, když se dvě nádrže s celkem 2,2 miliony litrů červeného vína protrhly v místním lihovaru. Alkohol se rozlil po městských ulicích, zatopil několik pozemků a alespoň jeden sklep. Místní hasiči se zapojili do úklidu a zachycené množství bylo přepraveno do čistírny odpadních vod.

Na internetu se objevily fotografie a videa, která ukazují, jak víno proudí ulicemi Leviry. Deník The Guardian popsal scénu jako tok vína, který by mohl naplnit olympijský bazén. Destilaria Levira, lihovar, kde k incidentu došlo, vyjádřil svou lítost na svém facebookovém profilu a přislíbil, že převezme plnou odpovědnost za úklid.

Místní úřady uvedly, že se jim podařilo zabránit tomu, aby víno kontaminovalo řeku, čímž by byla vyvolána ekologická krize. Ředitel lihovaru, Pedro Carvalho, v rozhovoru pro New York Times uvedl, že jedna z nádrží selhala kvůli strukturálním problémům, což vedlo k tomu, že druhá nádrž byla převrácena silou vylitého vína.

Lihovar dále informoval, že nádrže byly používány k uskladnění nadbytečného vína. V poslední době se Portugalsko potýká s nadměrnými zásobami vína, stejně jako některé další vinařské země, včetně Francie, což je důsledek poklesu spotřeby alkoholu.

Zdroj: The Guardian, Autor: David Web, Foto: Youtube.comSdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: