DotekyVina.cz
Ideální letní osvěžení? Chce to správné víno | Doteky vína

Ideální letní osvěžení? Chce to správné víno


Nepotrpíte si na alkoholické koktejly a raději dáte přednost vínu? Žádný problém. Jaká vína jsou pro horké letní dny zcela ideální a jak je to s červeným vínem? Připravili jsme odpovědi na obě tyto otázky.

Jak je to v létě s červeným vínem?

Řada lidí má červené víno spojené s chladnějšími měsíci a v létě automaticky sahá po vínech bílých a růžových. Ale opravdu je konzumace červeného vína během horka nevhodná? Ne tak úplně. Při výběru vína totiž ani tak nezáleží na jeho barvě, ale na obsahu alkoholu. Pokud sáhnete po vínu, které má nižší obsah alkoholu, může být klidně i červené a vy si můžete dopřát i více než jen jednu skleničku.

Vybírejte víno podle příležitosti

Chcete si otevřít láhev vína k sýrům, na grilovačce nebo si vychutnat sklenku jako aperitiv? Nezapomeňte, k jaké příležitosti víno kupujete, a řiďte se tím při samotném výběru. Pečlivě zkoumejte etikety a čtěte doporučení výrobců. Pro každou příležitost totiž existuje to pravé víno, které podtrhne chuť jídla a dokonale vám pohladí chuťové pohárky.

Ovocná vína jsou tím pravým

Oblíbenými letními společníky jsou bílá ovocná vína, která mají svěží chuť a jsou velmi lehká. Ale samozřejmě nesmíme zapomenout ani na růžová vína. Ta se skvěle hodí k lehkým jídlům, rybám, mořským plodům i grilovačkám. K létu zkrátka neodmyslitelně patří. Variantou pro řidiče jsou nealkoholická vína, jež jsou z pohledu chuti od těch s obsahem alkoholu k nerozeznání.

Pohlížejte na výběr ne z pohledu toho, jakou má víno barvu, ale kolik obsahuje alkoholu a jaké je jeho složení. Ideální letní osvěžení vám poskytnou ovocná vína, po jejichž konzumaci vám nebude těžko a pokud patříte k milovníkům červených vín, nemusíte se jich přes léto vzdávat. Čeká-li vás po návštěvě nebo grilovačce cesta domů autem, pochutnejte si na nealkoholickém vínu.

Zdroj foto: Shift Drive / Shutterstock.comSdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: