DotekyVina.cz
Jdete do vývrtky, když nemáte vývrtku? Zbytečné! | Doteky vína

Jdete do vývrtky, když nemáte vývrtku? Zbytečné!

Šikovné české ručičky si poradí, lahev vína se dá otevřít lecčím. Nejenže zachráníte situaci a pobavíte společnost, ještě u toho přítomné dámy okouzlíte svou vynalézavostí a šikovností.

Oslava na spadnutí, lahev dobrého vína je připravená, slavnostní proslov napsaný. Jen taková maličkost chybí: není, čím byste otevřeli lahev. V naší domácnosti plné kluků se svého času vývrtka na lahev považovala za dost dobrou zbraň na to, aby se s ní dalo vyloupnout bratrovi oko. Z příborníku často vývrtka mizela do dětských pokojíčků, aby se v sourozeneckých bitvách stávala nebezpečnou součástí ilegálního zbrojení. Z preventivních důvodů jsme ji jako rodiče raději schovávali do stále sofistikovanějších míst k nenalezení – až jsme ji kolikrát nenašli ani my sami.

Inspirujte se, co všechno dokáže vývrtku nahradit. A pokud ta příležitost, ke které se lahev otevírá, není romantika ve dvojici nebo oslava šedesátin v kruhu spolužáků ze základní školy, můžete si u toho střihnout ještě lekci fyziky. Některé návody na otvíráky k tomu přímo vybízejí!

Náročný den na kolech se blíží ke konci, společnost se rozložila kolem ohniště, kytara hraje, víno se chladí. Vývrtku nahradíte: pumpičkou na kolo! Použijte nástavec na foukání balonů, zapíchněte do korku a zatlačte pumpičku. 

Nemáte po ruce kolo, natož pumpičku? Tak máte alespoň botu? Využijte ji jako měkkou bariéru mezi lahví a zdí. Když zasunete lahev do boty a několikrát s ní „dupnete“ o zeď, špunt vystřelíte. Zkuste si to.

Elegantní způsob, jak nahradit vývrtku a ještě u toho vypadat jako chlap, který si umí poradit v každé situaci a nebojí se u toho použít vařečku, je ten, že otočíte vařečku hlavou nahoru a zatlačíte hůlkou na korek. A korek se nechá vytlačit ven. Respektive dovnitř… Pokud vám to nevadí a nemáte u sebe fajnšmekry, kteří by se u toho chytali za hlavu.

Jestli to umíte s kladivem, vyzkoušejte, jak funguje šroubek v korku a jeho následné vytažení pomocí takzvaného rozštěpeného nosu. Jestli nevíte, co je to rozštěpený nos nebo hřebík, nestyďte se, vygooglete si to a případně použijte kleště. Nebo vidličku. Fór v každém případě funguje tak, že se šroubek musí nejdřív zašroubovat rukou do korku a pak se teprve tahá ven.

Posledním tipem, jak nahradit vývrtku, je klíč od auta. (Samozřejmě se předpokládá, že když používáte víno, nebudete používat auto.) Klíček se pod mírným úhlem zavrtá do korku a jemně vytáhne tahem v protisměru hodinových ručiček. 

Autor textu: Nina Teodorová; zdroj fotografie: Pixabay, zdroj: https://www.wineofthemonthclub.com/category/wine-opening-hacksSdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: