DotekyVina.cz
Online degustace jsou dostupné všem. Stačí vyzkoušet | Doteky vína

Online degustace jsou dostupné všem. Stačí vyzkoušet

Jedenáctý ročník nejvyšší oborové soutěže Vinařství roku frčí vesele online, čili způsobem, kterým se letos realizuje větší část tradičního vinařského svátku. Ač jsme si to dřív nedokázali představit, online už rutinně probíhají nejen rozhovory a představení jednotlivých vinařství, ale také degustace

To se děje s pomocí speciálních degustačních setů a z ručně vyrobených skleniček sklárny KVĚTNÁ 1794. Organizátor akce, kterým je Svaz vinařů ČR ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje, touto cestou postupně připomíná všech deset dosavadních držitelů titulu Vinařství roku. 

Kdo bude tím jedenáctým? Dozvíme se v únoru 2021. A jak probíhá prezentace jednotlivých značek a jejich produkce? Na stránkách svazu a na sociálních sítích se můžete od začátku prosince až do poloviny ledna seznamovat s tím nejlepším v naší zemi prostřednictvím krátkých medailonků. 

Přidanou hodnotou je možnost okamžitého objednání speciálních setů vín jednotlivých vítězů na e-shopech. A zdaleka nejen to. Je totiž možné zúčastnit se řízené virtuální degustace – kdykoliv a odkudkoliv, kdykoliv, klidně ze záznamu. Aby bylo všechno co nejvěrohodnější, nezapomnělo se ani na neutralizační sousto, které dodává Albertovo pekařství. Onou neutralizací přírodní minerální voda značky Krondorf s unikátním složením.

Výše popsaný formát dává jednotlivým vinařstvím větší prostor k vlastní prezentaci a představení vín. Jak zdůraznil hlavní organizátor soutěže Martin Chlad ze Svazu vinařů České republiky: “Budou mít možnost s lidmi přímo komunikovat a hlavně prodávat své víno, protože to je v době, kdy nemohou se svými víny za zákazníky, pro vinaře to nejdůležitější.“ Seriál medailonků odstartovalo 7. prosince rodinné vinařství Víno J. Stávek z Němčiček, absolutní vítěz Vinařství roku 2017. Další již odvysílaná videa byla věnovaná Zámeckému vinařství Bzenec a Vinařství Hana Mádlová. Následovat budou postupně tato vinařství: 

17. 12. 2020 – 18:00 – Vinselekt Michlovský
21. 12. 2020 – 18:00 – Bohemia Sekt
28. 12. 2020 – 18:00 – Sonberk
30. 12. 2020 – 18:00 – Znovín Znojmo
04. 1. 2021 – 18:00 – VICAN rodinné vinařství
07. 1. 2021 – 18:00 – Víno Škrobák
11. 1. 2021 – 18:00 – Château Valtice – Vinné sklepy Valtice

Autor textu: Nina Teodorová; zdroj fotografie:  DeposithPhoto.com

zdroj: https://www.svcr.cz/cs/vinarstvi-roku-prinasi-online-degustace-s-viteziSdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: