DotekyVina.cz
Regál na víno | Doteky vína

Regál na víno

Stále více lidí používá regály na víno jako plnohodnotný dekorační prvek, který se stává součástí jejich obývacích pokojů, kuchyní a jiných místností. Není se čemu divit – stojany na víno vypadají moderně a velice vkusně. Jsou k dostání v nejrůznějších provedeních, a tak si jistě dokáže vybrat každý. A podle čeho tedy regál na víno vybírat?

Jak vybírat regál na víno?

Každý zarytý milovník vína i ten, který si lahodnou chuť tohoto nápoje dopřává jen zřídka, bude při výběru regálu postupovat individuálně. Každý zkrátka očekává něco jiného a něco jiného se mu zákonitě i líbí. Jednoduše jak se říká: Sto lidí, sto chutí. I v tomto případě to platí – ne všem se bude líbit jedena ten samý regál. Jak a podle čeho regál na víno vybírat?

  • Podle kapacity

Nabídka nejrůznějších regálů na víno je opravdu pestrá a dokáže splnit očekávání majitelů vinoték i domácích labužníků. Vybírat můžete mezi regály o různých kapacitách. Některé vám nabídnou šest míst pro lahve vína, jiné pouze jednu a další klidně i dvacet. Většina kvalitních regálů je stabilní a víno v nich je uloženo v horizontální poloze, čímž se předejde oxidaci. Před samotným nákupem si důkladně rozmyslete, jaký regál pro vás bude ten nejlepší. Je zbytečné, abyste si domů pořizovali objemný regál na víno, když ho kapacitou ani nevyužijete.

  • Podle materiálu

I materiál hraje pří výběru regálu důležitý prim. K dostání jsou klasické dřevěné, ale i regály kovové, které svým dekorativním provedením a barevnou škálou dokážou upoutat vaší pozornost. Dřevo i kov vám poskytne kvalitu i dlouhou životnost. Výběr materiálu tedy závisí čistě na vašem osobním vkusu, případně i na celkovém vzhledu interiéru, kam chcete regál na víno umístit.

  • Podle designu

Co se vzhledu regálů týče, na své si přijdou vyznavači tradičního stylu stejně jako zarytí modernisté, kterým neučaruje nic jiného, než moderní vzhled. Komu se líbí klasika a tradice, jistě ocení pestrou nabídku dřevěných regálů. Moderně založení milovníci vína naopak dají předost jiným materiálům, například v podobě moderně vyhlížející klece. Tak či onak – regál na víno by měl odpovídat celkovému vzhledu místnosti, ve které se následně bude nacházet.

Autor textu: Lukáš Uher; zdroj fotografie: pixabay.comSdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: