DotekyVina.cz
Valtické vinné trhy po roční pauze | Doteky vína

Valtické vinné trhy po roční pauze

Valtické vinné trhy se po roční pauze kvůli pandemii koronaviru vrací zpět a chystají se již na 54. ročník. Jedna z nejstarších světových přehlídek vína odstartovala svou první etapu registrace a sběru vzorků od nejlepších vinařů. S ohledem na situaci, tak i v letošním roce organizátoři musí improvizovat a posunuli termín soutěžní výstavy o více než měsíc.

Do nejstarší vinařské soutěže se letos přihlásilo 654 vzorků z Moravy, Rakouska, Slovenska, ale i Itálie, Německa, USA, Argentiny nebo Nového Zélandu. „Zájem vinařů o tuto výstavu je stále velký, i když jim doba přinesla také mnoho problémů. O to více si vážíme jejich pomoci i pomoci všech, kteří přispějí k tomu, aby se mohl odehrát již 54. ročník této nejstarší vinařské přehlídky u nás,“ řekl předseda Valtických vinných trhů Marek Šťastný s tím, že minulý rok se vzhledem k situaci do soutěže přihlásilo pouze 424 vzorků.

Hodnocení vín proběhne 18. – 20. 5. 2021 pod patronací a dohledem Národního vinařského centra, které zajišťuje v České republice absolutní objektivitu vinařských soutěží. Finále soutěže proběhne 21. 5. 2021, kdy super komise vybere absolutní šampiony této prestižní vinařské soutěže.  

Valtické vinné trhy se uskuteční v pozdějším termínu 25. – 26. června 2021.

Zdroj a autor: VinnetrhySdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: