DotekyVina.cz
Festivaly vína | Doteky vína

Festivaly vína

Všichni milovníci vína si mohou na víně pochutnávat nejen doma a ve vinných sklípcích, ale rovněž se mohou za vínem vydat i na cesty v rámci gastronomických výletů anebo mohou navštívit i různé festivaly vína, v jejichž rámci mohou nejen koštovat dobré víno od různých výrobců mnohdy mezinárodního měřítka, ale nabízen je zde i velmi zajímavý program.

Skvělé je, že za festivaly vína nemusíte jezdit někam daleko za hranice, protože velký počet festivalů se koná i u nás. Festivaly vína se přitom konají v různém ročním období a nabízí degustaci i prodej vín, zábavu, informace a také mnohdy i něco o vaření.

  • Galadegustace v Kaiserštejnském paláci

Tuto akci není možno označit za klasický festival, protože se vlastně jedná o tradiční a u nás i největší výstavu vín a destilátů z celého světa, který se u nás koná již velkou řadu let. Součástí akce je i sommelierská soutěž, degustace a celá řada zajímavých přednášek.

  • Festival vína VOC Znojmo

Jde o poměrně mladý festival, který je spojen se znojemskou kulturou, která je neodmyslitelně spojena s vínem. Součástí festivalu je bohatý slavnostní program. Nechybí zde lidová muzika a ochutnávka gastronomických specialit předních restaurací a hotelů.

  • Víno bez hranic

Festival vína se koná v létě a je určen všem milovníkům dobrého vína, jídla, jihu Moravy i Rakouska. Festival chce lidem představit Lednicko-Valtický areál a také i oblast blízkého pohraničí, včetně tohoto vinařského regionu. Jde o festival cestovního ruchu, gastronomie, dobrého jídla a pití, kultury, hudby a přátelské i pohodové nálady.

  • In vino Hostivice

Jde o mladý, ale úspěšný festival, který se specializuje na českou a mezinárodní vinařskou scénu. Během dvou dní tu můžete ochutnat více z 20 různých zemí a také i speciální delikatesy. Chybět tu nebude ani speciální kuchařská show.

  • Festival vína Český Krumlov

Další festival vína, jenž nabízí vytříbená domácí i zahraniční vína a gastronomické speciality v jedinečných kulisách historického města.

  • Festival vína Jihlava

Tento festival nabízí jedinečnou vinařskou přehlídku vína, naleznete v srdci Vysočiny. Vedle ochutnávek vína z Čech a Moravy na vás zde čeká i zajímavý kulturní program.

  • Jaro v Modrých Horách

Jaro v Modrých Horách představuje již tradiční regionální festival, který nabízí k ochutnávce i ke koupi vína od regionálních vinařů. Jde o oblast Velké Pavlovice, Bořetice, Nemčičky, Vrbice a Kobylí.

  • Táborský festival vína

Tento jedinečný festival se koná pravidelně na jaře a patří k velmi oblíbeným. Těšit se zde můžete na špičková vína, koktejly, piva, čaje, lahodné pokrmy, přední sommeliery, degustátory a vinaře.

  • Pardubický festival vína

Pardubický festival vína patří k tradičním a hojně navštěvovaným akcím, které provází cimbálová muzika, chutné jídlo, stovky kvalitních vín a bohatý program.

  • Den vína v Hotelu Ryšavý

Hotel Ryšavý*** ve Vémyslicích si Vás dovoluje pozvat na 8. ročník gastronomické akce „DEN VÍNA“ konaný v pátek 22. ledna 2016 od 19 hodin. Na akci, která je pod patronací Ing. Pavla Chrásta a Jana Jandy, můžete ochutnat více než 100 druhů vín z patnácti moravských vinařství. K patnácti vybraným vínům navíc můžete vyzkoušet snoubení vína s pokrmy, které jsme pro vás připravili s našim kuchařským týmem. Čestnými hosty letošního ročníku budou doc. ing. Miloš Michlovský, DrSc., předseda představenstva společnosti Vinselekt Michlovský a Martin Finger, herec a příznivce dobrých vín. Ochutnávku Vám zpříjemní cimbálová muzika CimbalMEN (FOLKLORIKA). Vstupné na tuto akci činí 890 Kč na osobu a zahrnuje degustaci vín všech vinařství, ochutnávku netradičních kulinářských specialit a O.I.V. degustační sklenici. Cena ubytování začíná na 690 Kč pro 1 osobu a v ceně ubytování je snídaně a krytý bazén s whirlpoolem, parní saunou a bazénkem pro děti. Rezervaci můžete provést na telefon: +420 515 323 428 či e-mailu rezervace@hotelrysavy.cz. Případně více informací naleznete na www.hotelrysavy.cz.

Samozřejmě, že v průběhu roku koná ještě více zajímavých vinařských festivalů. Jejich pozvánky naleznete na internetu.

Autor textu: Lukáš Uher; zdroj fotografie: pixabay.comSdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: