DotekyVina.cz
Přijďte ochutnat 5. září an festival vína VOC Znojmo | Doteky vína

Přijďte ochutnat 5. září an festival vína VOC Znojmo

Ani v letos naše město nepřijde o populární Festival vína VOC Znojmo, jehož 12. ročník byl přesunut z již tradičního květnového termínu na 5. září. Nově certifikovaná vína VOC Znojmo si návštěvníci budou moci vychutnat od 10.00 do 21.00 hod. na třech nových scénách, kde na ně vedle vína čeká mnoho kulturních a gastronomických zážitků.

Letos se organizátoři rozhodli opustit rušné ulice a náměstí města. Na Káře, u rotundy sv. Kateřiny a na nádvoří znojemského hradu tak mohou návštěvníci se sklenkou v ruce obdivovat starobylé znojemské památky nebo se zahledět do okolní přírodní krajiny. „Věříme, že nové prostředí bude pro účastníky atraktivní a poskytne jim více prostoru,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

Příznivce vína jistě potěší fakt, že od srpnového zatřiďování se VOC Znojmo rozrostlo o 17 nových vín s označením vína originální certifikace. Vína VOC Znojmo ze srpnové komise navíc nově ponesou na lahvích značku Chráněné označení původu, která je pro spotřebitele garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti. Vedle nově zatříděných vín ze srpnové komise budou v nabídce vína z komise dubnové, navíc se hosté festivalu mohou těšit i na starší ročníky. Celkem tak bude možno ochutnat více než 90 vín, a to včetně Královské řady, jejíž vína jsou z důvodu své výjimečnosti k dostání jen u samotných vinařů.

Na své si přijdou posluchači různých hudebních žánrů. Folklor, který k vínu neodmyslitelně patří, si užijí v podání cimbálové muziky Neoveská, nestárnoucího Jožky Šmukaře či místní cimbálové muziky Antonína Stehlíka. Jazzové tóny zazní na vystoupení Michala Žáčka & Maria Šeparoviče a Jazzy Talking Tria. Hudebníci se budou střídat na všech třech scénách, aby korzující návštěvníci nezůstali ochuzeni o žádné z představení.

Na ulici Hradní se zájemci budou moci zapojit do akce Vinaři jdou na dřeň. Jedná se o prezentaci šperkařek z celé republiky a dražbu cínovaných šperků či cínem zdobených skleniček s vinařskou tematikou na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Na místě bude možno zapsat se do registru dárců.

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Organizátoři nezapomínají ani na rodiny s dětmi, pro které je připraven dětský koutek s dozorem.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené s využitím systému dobíjecích čipů na náramcích.

Festival vína VOC Znojmo se bude konat v režimu dle aktuálních vládních nařízení. Pokud se opatření vlády budou i nadále ubírat našlápnutým směrem, budou počty návštěvníků na jednotlivých scénách regulovány. Věříme, že návštěvníci budou tato opatření respektovat, a přispějí tak k bezpečnému průběhu a zachování pohodové atmosféry.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Svazu vinařů ČR a Jihomoravského kraje.

PROGRAM FESTIVALU

Scéna na Káře
10.00-13.00 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka
13.00-14.00 Jazzy Talking Trio
14.00-17.00 Cimbálová muzika Neoveská
17.00-18.00 Michal Žáček & Mario Šeparovič
18.00-21.00 Jožka Šmukař

Scéna u rotundy sv. Kateřiny
10.00-13.00 Cimbálová muzika Neoveská
13.00-14.00 Michal Žáček & Mario Šeparovič
14.00-17.00 Jožka Šmukař
17.00-18.00 pauza
18.00-21.00 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Scéna na nádvoří znojemského hradu
10.00-13.00 Jožka Šmukař
13.00-14.00 pauza
14.00-17.00 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka
17.00-18.00 Jazzy Talking Trio
18.00-21.00 Cimbálová muzika Neoveská

Zdroj text a obrázek: VOC Znojmo, z.s.Sdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: