DotekyVina.cz
Tipy na vánoční dárky pro milovníky vína | Doteky vína

Tipy na vánoční dárky pro milovníky vína

Blíží se vánoce. Všichni si budeme lámat hlavu nad vhodnými dárky a neříkejte, že vy ne. Pokud je na vašem seznamu obdarovaných někdo, kdo miluje víno, mohlo by se zdát, že to máte lehké.

Lahev dobrého vína potěší vždy. Jenže pouhá lahev pod stromečkem mírně zavání tím, že jste se na hledání originálního dárku tak trochu vykašlali. Jak vlastně obdarovat člověka, který miluje víno, věci s tím spojené a ještě k tomu přidat ten veledůležitý vzkaz: záleží mi na tobě, všímám si, co máš rád, a s vymýšlením dárku jsem si dal práci? Sledujte naše tipy, věříme, že s některým z nich letos vyhrajete rodinnou soutěž “vánoční dárek roku”.

My víme, že většina lahví je dokonalá, některé lahve jsou hotovými uměleckými díly. Nicméně mohou se taky stát prostorem pro vaši invenci. Spolu s dětmi můžete z vystřižených nápisů z novin nebo časopisů vytvořit vtipné popisky a polepit jimi nejen lahev, ale třeba i dárkovou krabici. Kromě degustačního požitku bude pod stromečkem ještě i legrace. Nemluvě o legraci při tvoření a balení. 

Na lahev vína můžete přidělat svou vlastní visačku s osobním vzkazem. Může to být například speciální pozvánka na konzumaci této lahve na nějakém krásném místě.

Jeden dárek je fajn, víc dárků je lepších. Proto byly vynalezeny dárkové sety! Dárkové sety můžete naplnit samými lahůdkami. Chybí vám slíbená přidaná hodnota? Obsah setu lze maximálně přizpůsobit chutím a preferencím obdarovaného. Může se v něm kromě oblíbeného vína nacházet třeba vlastnoručně sestavený playlist s písničkami k vínu, dobrá kniha a pohodlná deka.

Místo playlistu a knihy můžete darovat výběr z filmů od Francise F. Coppoly. Proč právě od něj? Zasvěcení vědí, že je vášnivým vinařem. Své vinice má v Kalifornii už d roku 1975 a v roce 2011 byl dokonce odměněn titulem Vinař roku. 

Dárkový set může mít i vzpomínkové téma. K archivnímu vínu zabalíte fotoalbum se starými fotkami nebo památník s odkazy od starých přátel či na půdě nalezenou hračku z dětství.

Dalším zajímavým dárkem mohou být degustační balíčky vín různých značek nebo proveniencí. Balíčky sestavíte podle jakéhokoliv klíče vás napadne. Můžete se inspirovat nabídkou specializovaných obchodů, konkrétního regionu, druhu vína nebo můžete být kreativní a vzít výběr do vlastních rukou. Do způsobu výběru můžete dokonce zašifrovat nějaký vzkaz či hádanku. Co takhle itinerář společné degustační dovolené po vinných sklípcích Jižní Moravy nebo Toskánska? Možná budete mít štěstí a potkáte tam pár celebrit. Na dovolenou tam často jezdí herec Richard Gere. Anglický hudebník Sting tam nejen žije, ale i vede vlastní ekologické zemědělství.

Praktické, užitečné, stylové, originální, vtipné pomůcky, předměty nebo vychytávky se vždycky hodí a opět nesou jasné poselství: vím, co máš rád, a záleží mi na tom, aby tě můj dárek potěšil. Vývrtky, skleničky s monogramy, potřeby na piknik, degustační sety, chladící nádoby, sety na víno, pumpičky na víno, originální skleněné prkénko vyrobené z prázdné lahve od vína, jakékoliv předměty s vtipnými vinařskými hláškami. Samostatnou kategorií jsou dobrůtky a lahůdky. Věděli jste o tom, že existuje vinná pouštní sůl napuštěná červeným vínem nebo kávová zrna zrající v dubových sudech po Merlotu? Výborným tipem jsou samozřejmě sýry, vlastní předplatné na donášku vína až domů nebo zážitky – vinné pobyty, degustace, privátní vinné wellness, zábal s hroznovým vínem, pětichodové degustační menu s párováním vína…. A ještě k těm celebritám: i v Česku si můžete pořídit vína z produkce dvou slavných herců/vinařů. Jedná se o francouzské hvězdy Gerarda Depardieu a Pierra Richarda.

Autor textu: Lukáš Uher; zdroj fotografie: pixabay.comSdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: