DotekyVina.cz
Víno – odměnou za trpělivost je potěšení | Doteky vína

Víno – odměnou za trpělivost je potěšení

Máme pro vás záludnou otázku a přiznáváme, že se chystáme nabádat vás k sobeckému chování. Trůní vám doma v archivu nějaká skutečně speciální lahev? Máte ji tam už dlouho a nějak vám žádná záminka není dost dobrá na to, abyste víno otevřeli?

Narozeniny, výročí, rozlučka se svobodou, povýšení v práci. Příležitostí a situací, které by si takovou lahev zasloužily, je dost, ale vám se prostě nechce. Lahev zdobí čestné místo v domácnosti a vy ji vnímáte jako exponát z Národního muzea s cedulkou: Nedotýkat se! Prostě ještě nenastal, abyste lahev sundali ze zlatého polštáře mezi lidi. Ale pozor, abyste něco neprováhali! Lehce se totiž může stát, že se lahev nakonec nedůstojně probendí na akci malého významu, protože zrovna jiná k mání nebude. Nebo vám ji ve spěchu vezme žena na pokec se sousedkou…

Máme pro vás nápady na obyčejné, ale zároveň výjimečné situace, které si zaslouží oslav. Nečekejte na oslavu tchánových šedesátin nebo na den D, který třeba nikdy nenastane. Vezměte víno do ruky, prokažte mu úctu a otevřte ho. Klidně i když u toho budete sami, jen s partnerkou/partnerem nebo s úzkým okruhem přátel.

  • První den na dovolené

Dovolená strašně rychle uteče. Proto je fajn si na každý jeden den naplánovat nějakou specialitku, která zpomalí čas a udělá den výjimečným. Vzpomínky na dovolenou se pak neslévají do jedné rozmazané skvrny, nýbrž hezky září jednotlivě jako perly náhrdelníku.

  • První den po návratu z dovolené

Je jasné, že po návratu do reality skončil svět a už nás nic dobrého nečeká. Nebo snad ano? Ano!

  • Vzdát hold dobré knize

Už to, že si najdeme čas na přečtení dobré knihy, si zaslouží oslavu! A možná ji pak přečtete na jeden zátah.

  • Promítání pod širákem

Letní kina jsou spojená s atmosférou vlahé romantické noci pod hvězdami. Povede se vám udělat si s přáteli takové promítání? Třeba na střeše bytovky nebo na zahradě?

  • Když si po létě poprvé zatopíte v krbu

Některé momenty jsou sice melancholické a smutné, přesto výjimečné. Třeba den, kdy s vámi po teplém létě poprvé zatřásla zima a teplá deka se zase vrátila na své místo na čtecí ušák, je rozhodně okamžikem, který má něco do sebe.

  • Na životní křižovatce

Potřebujete klid a čas na rozmyšlenou o samotě? Nebo potřebujete každý detail podrobně probrat s kámoškou? Tak či tak, je čas na otvírák. Pokud na té životní křižovatce řešíte rozchod, předejdete tím alespoň hádce o tom, komu má lahev připadnout.

Malé radosti jsou velké radosti a my si je zasloužíme každý den. Jako ten dialog mezi Medvídkem Pú a Prasátkem. „Co je dnes za den?“ ptá se Pú. „Dneska je dnešek,“ říká Prasátko. „Dnešek? Můj oblíbený den!“ řekl Pú.

P.S. A taky je docela fajn si v archivu i v srdci udělat prostor pro novou královnu sbírky!

Autor textu: Nina Teodorová; zdroj fotografie: pixabay.com; Sdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: