DotekyVina.cz
Vydejte se na Jižní Moravu za sportem, kulturou i dobrým vínem | Doteky vína

Vydejte se na Jižní Moravu za sportem, kulturou i dobrým vínem

Marně přemýšlíte jak naložit s volným víkendem? Máte chuť se pořádně projet na kole, posedět si v kavárně, vyrazit na nějaký hrad či rozhlednu nebo raději strávit sobotní odpoledne v galerii? Hledejte kompromis, který bude přijatelný pro všechny účastníky, ale počítejte také s nepřízní počasí.
Příznivci kvalitního vína se mohou vydat do jedinečných vinařských oblastí na jižní Moravě. Krajina vinic je zajímavá téměř v každém ročním období. Pokud si rádi pochutnáte na sklence lahodného bílého vína, jsou pro vás Valtice, Mikulov, Znojmo či Uherské Hradiště ideální destinací. Příznivci červeného vína se mohu těšit na okouzlující Moravské Slovácko.

Návštěva těchto míst nabízí propojení sportovních aktivit – jízdy na kole, běhu, bowlingu, plavání, turistiky s možností poznání kulturních tradic, umění, rozhleden, skvělé gastronomie i hudby.

Kam se vydat ve Valticích?

Zaručeným tipem pro degustaci výborného vína s tradicí je Salon vín, zámecký sklep i Valtické podzemí. Cyklisté mají možnost si projet poměrně rozsáhlou síť cyklistických stezek a shlédnout naživo salety v okolí Valtic a Lednice (kolonáda Reistna, Dianin chrám, Janův hrad, Apollonův chrám, Rybniční zámeček a další). Nevyšlo vám počasí? Nezoufejte. Na vaši přízeň se těší další zajímavosti. Vydejte se směle do Národního zemědělského muzea, kavárny a galerie Reistna či zámeckého skleníku v Lednici.

Co nabízí Uherskohradišťsko?

Návštěvníci tohoto regionu mají otevřenou cestu do Mařatických vinných sklepů či možnost degustovat produkci z vinic Derflanských vinařů na Solné cestě. Po vyhlášené vinařské cyklistické Stezce Rulandského bílého se můžete vypravit do vinných sklepů na Velehrad či do Kudlovic. Stezka Blatnického Roháče vám umožní prozkoumat areál poutního místa i unikátních Blatnických búd. Za zmínku stojí také obec Vlčnov, kde se každoročně jezdí Jízda králů.

Kde si pochutnáte na červeném víně?

Jasným favoritem jsou Modré hory. Kde se nachází? Jedná se o spolek obcí Velké Pavlovice, Němčičky, Kobylí, Vrbice a Bořetice. Návštěvníci mají možnost si užít přírodní krásu kraje zalitého slunce, netradičně pojatých vinných sklepů i pohled na vinici z perspektivy stylové vinařské rozhledny.

Autor textu a foto: MonKol78Sdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: