DotekyVina.cz
Červené víno je nejen dobré, ale i nesmírně důležité pro váš vztah | Doteky vína

Červené víno je nejen dobré, ale i nesmírně důležité pro váš vztah

Láska je láska. Víno je láska. Díky vínu je láska lepší. Jakou roli hraje víno ve vašem milostném životě? Změna od pasivního konzumenta vína, co to moc neprožívá, k milovníkovi (nejen) vína, se člověku může v životě udát poměrně rychle.

Třeba tak, že začnete chodit s někým, kdo víno miluje a prostě naskočíte na jeho životní styl. Rozšíříte nákupní seznamy, přepíšete zvyklosti, změníte pohyb po obchodě. V uličce s vínem, kam jste dosud nezavítali, se už spolehlivě vyznáte. Umíte dokonce nakoupit podle pravidel párování jídla s vínem. V obvyklém sprintu od parkoviště k pokladně děláte u regálu s vínem příjemnou přestávku na poctivý výběr té správné lahve. Jakoby se tam na pár vteřin zastavil čas. Pokud jste u výběru oba, dá se to celkem zaslouženě nazvat romantickou chvilkou, která má velký potenciál na to, aby se doma rozvinula v romantickou noc.

Má ráda červené víno? Pak má ráda sex

Červené víno stimuluje u žen sexuální touhu. Italští vědci si v roce 2009 dali tu příjemnou práci a vztah mezi ženským sexuálním apetitem a červeným vínem dokázali na reprezentativním vzorku 800 žen ve věku od 18 až 50 let. Všechny dámy pocházely z oblasti Chianti v Toskánsku. Už víte, co dělat? Ne? Tak šup do vinárny. Nebo do Toskánska!

Jak to vlastně funguje

Funguje to na vícero frontách. Červené víno zvyšuje hladinu testosteronu, což je hormon, který se podle sexuologa Jaroslava Zvěřiny významně podílí nejen na zvýšení sexuální touhy, ale také na kvalitě zážitku a schopnosti dosáhnout orgasmu. Červené víno zároveň zlepšuje prokrvení intimních partií a zvyšuje přirozenou lubrikaci. Ale abychom nezůstali jen u žen… Nejen studie publikovaná v časopise The American Journal of Clinical Nutrition praví: červené víno obsahuje resveratrol, přírodní antioxidan, který příznivě ovlivňuje erektilní disfunkci. Podle reprezentativního průzkumu agentury STEM/MARK přiznává v České republice některou z forem poruch erekce každý druhý muž ve věku od 35 od 65 let. 

Všeho s mírou!

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna na svých stránkách publikovala článek, ve kterém zmiňuje rozumné množství konzumace vína tak, abychom se ještě mohli těšit z jeho příjemných vedlejších účinků, ale zároveň to nepřehnali. Když si dáte sklenku červeného vína, může to na váš organismus působit pozitivně. Údajně se snižuje riziko srdečního infarktu o 20 až 50 procent. Existují také výzkumy, podle kterých ženám nad 45 let, které mírně pijí alkohol, hrozí menší riziko osteoporózy. Ženám nad 33 let údajně zase malé dávky alkoholu zvyšují imunitu.

Pokud tedy máte zrovna rozklikaný nákupní košík na donášce domů, určitě přidejte dobré červené víno. Například Svatovavřinecké, FrankovkuZweigeltrebe či Rulandské modré. Úspěšný večer je lepší si pojistit… I nějakou kvalitní čokoládou.

Autor textu: Nina Teodorová; zdroj fotografie: pixabay.com; 

zdroj: https://www.insider.com/drinking-red-wine-good-for-sex-2017-10Sdílejte tento článek:
sharethis
Tento článek byl publikován: